Tüm çalışanlara örnek davranış! Bir araya gelip en büyük sendikayı kurdular!

Bu hareket, sektördeki çalışma koşullarını iyileştirme ve çalışan haklarını güçlendirme yönünde büyük bir ilerleme olarak görülüyor.

Activision’da kalite güvence çalışanları, Microsoft’un da tanımasıyla Amerika İletişim Çalışanları (CWA) sendikasına katıldı. Yaklaşık 600 QA çalışanı, bir sendika yetki kartı imzaladı ya da çevrimiçi bir portal üzerinden sendika temsili istediklerini belirtti. Activision’da CWA ve Microsoft arasında bir tarafsızlık anlaşması altında örgütlenen ilk grup oldular.

Bu birleşmeyle, Activision Quality Assurance United-CWA, herhangi bir ABD oyun stüdyosunda sendika tarafından temsil edilen en büyük çalışan grubu haline geldi, Microsoft’ta CWA tarafından temsil edilen çalışanların toplamını 1.000’e çıkardı.

Tüm çalışanlara örnek davranış! Bir araya gelip en büyük sendikayı kurdular!

CWA başkanı Claude Cummings Jr. şunları söyledi: “Microsoft, çalışanların kendileri için bir sendika isteyip istemediklerine karar vermelerine olan bağlılığını sürdürüyor. Zaman zaman, sektördeki diğer büyük şirketler, birlikte sendika kurmak için bir araya geldiklerinde çalışanlarını baltalamaya ve saldırmaya karar verdi. Microsoft’un bu seçimi, kurumsal kültürünü ve müşterilerine hizmet etme kapasitesini güçlendirecek ve sektör için bir model olmalıdır.”

Microsoft’un HR Hukuk Baş Yardımcısı ve Başkan Yardımcısı Amy Pannoni şunları ekledi: “Organizasyon kampanyası sırasında tarafsız kalmaya yönelik taahhüdümüzü sürdürdük ve bu oylamanın ardından, Activision Publishing Merkez Kalite Güvence çalışanları için pazarlık temsilcisi olarak Amerika İletişim Çalışanları (CWA) sendikasını tanıyoruz. Olumlu işçi-sendika ilişkimizin devamını dört gözle bekliyoruz.”

Geçen yıl, ZeniMax Stüdyolarında QA personeli, ZeniMax Workers United/CWA’ya katıldı ve Raven Software, Blizzard Albany, SEGA, eBay’e ait TCGplayer ve daha fazlası gibi şirketlerden CODE-CWA ile örgütlenen çalışanların büyüyen listesine eklendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x