Doğu Ekspresi Hayal Oldu! Gidiş Dönüş 25 Bin Lira…

Alp, Kars’taki öğrencilerin ve emeklilerin Doğu Ekspresi seferlerinden mahrum kaldığını belirterek Ulaştırma Bakanlığı’na seslendi.

“Erzurum ile Kars Ulaşımı Kesildi, Bilet Alamıyorlar”

Alp, Karaurgan Durağı’nda köylülerle bir araya gelerek “Doğu Ekspresi bilet fiyatlarının eskisi gibi ulaşılabilir bir düzeye getirilmesini ve Karaurgan için biletlerin tren içerisinden satın alınmasını talep ediyoruz” dedi.

Alp, kentteki uygulamanın Kars’ı kalkındırdığını ancak fiyatların yükselmesiyle bozulmaya başladığını söyledi ve şunları ekledi:

“Karaurgan halkının tren ulaşımı maalesef kesilmiş durumda. Çünkü artık eskisi gibi içerden bilet alamıyorlar ancak internet yoluyla bilet alabiliyorlar. Burada çok ciddi bir internet sorunu var. Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın internete erişimi çok zor. İnternete erişebilenlerin de kartla ödeme imkanı yok. Bu yüzden trenlerden bilet alamıyorlar ve Erzurum-Kars ile ulaşımı kesilmiş durumda.

“Biletlerin Tren İçinden Alınmasını Talep Ediyoruz”

Sadece Karaurgan halkının değil, bütün Kars’ın ortak bir sorunu var. O da Doğu Ekspresi bilet fiyatlarının maalesef Avrupa ile kıyaslanır bir hale gelmiş olması.

‘Bilet Fiyatları 25 Bin Lira’

İnsanlar Doğu Ekspresi ile Kars’a gelmeye başladı. Kars kalkınmaya başladı, turizmi artmaya başladı, esnafımız satış yapmaya başladı. Fakat Ulaştırma Bakanlığı çok iyi giden bu uygulamayı da maalesef bozdu. Çünkü gidiş-dönüş bilet fiyatları 25 bin liraya ulaştı. Artık ne öğrencilerimiz ne yaşlılarımız ne de emeklilerimiz Doğu seferinden yararlanabiliyorlar. Doğu Ekspresi bilet fiyatlarının eskisi gibi ulaşılabilir bir seviyeye getirilmesini ve Karaurgan için de biletlerin tren içerisinden satın alınmasını talep ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x